Послуга
Заповнення бланків СМR
від 100 грн

Заповнення бланків СМ, TIR

 

CMR –міжнародна автомобільна накладна, яка є товаро-транспортним документом, що застосовується при міжнародних вантажних автомобільних перевезеннях і використовується у країнах, які приєднались до Женевської Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів.
CMR є документом перевізника, який доводить факт укладення договору на автомобільне перевезення вантажу, а також містить всі необхідні дані для ідентифікації вантажу та учасників зовнішньоекономічної операції. Цей документ може заповнюватись як митним брокером так і представником компанії, що перевозить вантаж., і підтверджує, що вантаж в момент прийняття знаходився в належному стані, в цілій упаковці, маркування і число місць відповідає зазначеним у міжнародній автомобільній накладній.

Відповідно до Женевської Конвенції накладна складається як мінімум в трьох примірниках, і підписується відправником і перевізником. Перший примірник накладної передається відправнику, другий - супроводжує вантаж, третій - залишається у перевізника. Кількість інших примірників залежить від кількості країн транзиту, через які перевозиться вантаж.

TIR — система міжнародних автомобільних перевезень товарів, яка працює на основі Митної конвенції про міжнародні перевезення із застосуванням книжки МДП. Система була заснована 14 листопада 1975 року в Женеві для спрощення та узгодження адміністративних формальностей при міжнародних автоперевезеннях. Компанії, які спеціалізуються на міжнародних вантажоперевезеннях, і є учасниками асоціації, користуються митними документами, які називаються книжками МДП (Carnet TIR), за якими дозволяється перетинати кордон без сплати мита у прикордонному пункті перетину.

Тобто, книжка МДП дозволяє завозити товар у режимі імпорт/транзит, що підлягає гарантуванню у вигляді грошової застави, без сплати даної застави.

Документ покриває автомобільні і залізничні перевезення вантажів (які здійснюються в автофургонах, трейлерах, напівтрейлерах і контейнерах) між державами, які визнають Конвенцію МДП 1959р. і 1975 р. Всі автомобільні транспортні засоби повинні мати відповідні дозволи компетентних органів на їхнє використання, які видаються уповноваженими органами країни. Оформляється даний документ у вигляді книжки з відривними аркушами, які відриваються при проходженні вантажем чергової митниці.

Товари, які перевозяться з дотриманням процедур МДП, в запломбованих транспортних засобах, запломбованих составах транспортних засобів чи запломбованих контейнерах, як правило, звільнюються від митного огляду в транзитних митницях.

Митний огляд у цих митницях може здійснюватися у виключних в випадках, якщо є достатньо підстав уважати, що в запломбованих відділеннях транспортних засобів чи контейнерах знаходяться предмети, не вказані у вантажному маніфесті книжки МДП.

Згідно норм законодавства дані товаросупровідні документи заповнюються друкованим способом, без помарок і виправлень від руки. Безпомилковість і акуратність заповнення СМR та Книжки МДП при експорті/транзиті є ключовим моментом при перетині вантажем кордону, а також при переміщенні митною територією інших держав.